Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
 • Myślisz Kominek? A może piecyk na pelet?

  Montaż bez zbędnych operacji budowlanych i wykończeniowych. Oferujemy szeroki wybór kształtów i wykończeń obudów, począwszy od metalu, szkła, aż po ceramikę. Kominki Caminetti Montegrappa idealnie pasują do każdego wnętrza.
 • Caminetti Montegrappa - NOWOŚCI 2016

  Na 2016 rok przygotowaliśmy nowe modele i koncepcje piecyków i kominków Najbogatsza oferta w Polsce Modele z wymuszoną konwekcją, modele silent, modele slim, piecyki z DGP, z płaszczem wodnym, wkłady do zabudowy.
 • Piecyki na pellet

  włoskiego producenta Caminetti Montegrappa Czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji kominków oraz pieców opalanych drewnem zostało wykorzystane przy tworzeniu nowej linii produktów, które podbijają Europę. Praca naszych piecyków gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie rozwiązania spełniają rygorystyczne normy oraz zapewniają maksymalnie wygodne użytkowanie.
 • Pellet tańszy od drewna!

  Spalanie od 0,4kg na godzinę = nawet 26 GROSZY NA GODZINĘ* !!! Modulowana moc = dopasowanie mocy do zapotrzebowania Współpraca z czujnikiem temperatury = stała komfortowa temperatura w pomieszczeniu. Cicha praca, wygoda użytkowania, minimum obsługi
 • Wygodna alternatywa dla kominka

  Automatycznie rozpalany z podajnikiem pelletu. Ciesz się ciepłem i widokiem ognia przez wiele godzin bez kłopotliwego rozpalania i dokładania paliwa. Gwarantujemy czyste ściany wokół kominka.
 • Drewno i pellet to paliwo odnawialne

  Pellet drzewny znaczy: - czyste efektywne spalanie - emisja pyłu zawieszonego PM 10 na poziomie 20 mg/m3 - dużo ciepła mało popiołu - w pełni automatyczna praca urządzeń

Rodzaje piecyków na pellet Caminettimontegrappa

Genezą powstania urządzeń pelletowych była coraz powszechniejsza dostępność granulowanego paliwa wytwarzanego z prasowanych mielonych odpadów pochodzenia roślinnego. Obecnie najpopularniejszy pellet drzewny staje się powszechnym paliwem. Pierwsze urządzenia pelletowe daleko odbiegały od współczesnych zarówno pod względem automatyki i designu.

Caminetti Montegrappa jako włoski producent urządzeń kominkowych korzystając ze swojego prawie czterdziestoletniego doświadczenia stworzył całą paletę piecyków i wkładów na pellet. Obecnie oferowane piece oprócz walorów estetycznych są zaawansowanymi urządzeniami grzewczymi.

Nasze piece należy podzielić na cztery kategorie:

- Piece z wymuszoną konwekcją działają jako ogrzewacz pomieszczenia, w którym jest zlokalizowany. Gorące powietrze emitowane jest bezpośrednio z paleniska przez szybę oraz wymuszony obieg powietrza ogrzewanego przez urządzenie tłoczone za pośrednictwem cichego wentylatora - tzw. wymuszoną konwekcję. Mamy bezpośrednią kontrolę nad ilością wydmuchiwanego powietrza poprzez płynną regulację obrotów wentylatora. Urządzenia z tej serii współpracują z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu aby utrzymać optymalny komfort cieplny. Czasowy regulator pracy powoduję automatyczne uruchamianie i wygaszenie urządzenia dbając o maksymalną wygodę użytkownika zapewniając jednocześnie ekonomię eksploatacji. Dostępne w mocach 6kW i 9kW aby optymalnie dopasować moc do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracować. Niezależnie od mocy nominalnej urządzenie płynnie moduluje moc.

- Piece z dystrybucją gorącego powietrza (DGP) to rozwiązanie doskonale znane z rozwiązań kominkowych pozwala na szersze wykorzystanie naszych pieców. Montując kanały powietrzne do gotowych króćców przyłączeniowych możemy wysyłać ogrzane powietrze do sąsiednich pomieszczeń. Pozostałe walory takie jak automatyczne uruchamianie, współpraca z czujnikiem temperatury oraz możliwość obsługi pilotem są wspólne dla wszystkich typów urządzeń. Występują w mocach 9kW i 12kW.

- Piece z płaszczem wodnym są rozwiązaniem zapewniającym ogrzewanie dla całego domu lub mieszkania wraz z ciepłą wodą sanitarną. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz piękny piec stanowi samodzielne centralne ogrzewanie pozostawiając nam radość z obcowania z "żywym" płomieniem widocznym przez szybę. Pozostałe walory takie jak automatyczne uruchamianie, programator czasowy oraz możliwość obsługi pilotem sa wspólne dla wszystkich typów urządzeń. Występują w mocach 12kW, 15kW i 20kW.

- Wkłady kominkowe na pellet są propozycją dla osób, które chcą czerpać z komfortu jakie oferuje spalanie pelletu jednak same chcą kształtować bryłę, w której umieszczony jest wkład. Wkłady dostępne są w wersji powietrznej jak i wodnej. Posiadają wszystkie funkcje piecyków. Posiadają wszystkie funkcje piecyków takie jak automatyczne rozpalanie i wygaszanie, regulator czasowy, automatyczną modulację mocy oraz dodatkowo większy zasobnik pozwalający na wydłużenie autonomii urządzenia.


OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Caminetti Montegrappa.