Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl
 • Alter Ego

  Idealna wizja ognia
  Kwintesencja stylu
  Design i technologia z najwyższej półki
  Nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza

 • Kominek? A może piecyk na pellet? Zdecydowanie TAK!

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twojego wnętrza. Nowoczesny design, włoski styl, najnowsze trendy. Szeroki wybór kształtów oraz kolorystyki, począwszy od metalu, szkła, aż po ceramikę. Urządzenia Caminetti Montegrappa idealnie wpasują się w każde wnętrze. Szybki i czysty montaż.

 • Caminetti Montegrappa
  NOWOŚCI I TRENDY 2018

  W 2018 roku prezentujemy nowe modele piecyków i kominków. Seria EVO
  to propozycja dla najbardziej wymagających. Zachwyca zarówno rozwiązaniami technologicznymi, jak i designem. Sprawdź najnowsze trendy, wybierz swój model i ciesz się ciepłem domowego ognia!

 • Drewno i pellet - ekologiczne paliwo odnawialne

  Czyste i efektywne spalanie, emisja pyłu zawieszonego PM 10 na poziomie
  20 mg/m3. Piecyki na pellet to rozwiązanie przyjazne dla otoczenia. Pełna automatyka urządzenia to gwarancja komfortu użytkowania. Nasze piecyki spełniają najbardziej rygorystyczne europejskie normy emisji spalin,
  w tym ECO DESIGN 2022.

 • Ponad 40 lat doświadczenia, najwyższa jakość, włoski design

  Piecyki Caminnetti Montegrappa - zaprojektowane zgodnie z włoskimi trendami, zachwycają piękną wizją ognia. Najlepsza jakość materiałów oraz wieloletnie doświadczenie w branży dają gwarancję wysokiej klasy produktu przyjaznego użytkownikowi i środowisku.

 • Pellet tańszy od drewna!

  Wysoka sprawność (powyżej 90%) gwarantuje niską cenę ogrzewania. Spalanie już od 0,5 kg na godzinę, czyli jedyne 45 GROSZY za godzinę użytkowania piecyka! Modulowana moc, wygoda, cicha praca, komfort temperatury
  w pomieszczeniu. Już teraz ciesz się ciepłem i wizją ognia.

 • Wygodna, stylowa alternatywa dla kominka

  Ciesz się ciepłem i widokiem ognia przez wiele godzin. Automatycznie rozpalany piecyk z podajnikiem pelletu. Czysto i bezproblemowo, bez konieczności dokładania paliwa. Zapewnij sobie czyste ściany, przytulną atmosferę i ciepło domowego ogniska już teraz!

Rodzaje piecyków na pellet Caminettimontegrappa

Genezą powstania urządzeń pelletowych była coraz powszechniejsza dostępność granulowanego paliwa, wytwarzanego z surowców drzewnych (wióry, trociny, zrębki). Obecnie pellet drzewny staje się jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najtańszych rodzajów paliwa. Pierwsze urządzenia pelletowe daleko odbiegały od współczesnych, zarówno pod względem automatyki, jak i designu.
Caminetti Montegrappa to włoski producent urządzeń kominkowych, który stworzył całą paletę piecyków i wkładów na pellet. Obecnie w ofercie znajdziecie Państwo piece, które zachwycają nie tylko wyglądem, zgodnym z najnowszymi trendami w branży, ale także zastosowaniem najnowszych technologii. Poniżej przedstawiamy rodzaje dostępnych urządzeń. Zastanawiasz się dlaczego warto wybrać piecyk na pellet? Przeczytaj więcej TUTAJ.

Piecyki dzielimy na kilka kategorii:

 • Piece z nadmuchem do jednego pomieszczenia (z wymuszoną konwekcją) działają jako ogrzewacze pomieszczenia, w którym są zlokalizowane. Gorące powietrze emitowane jest bezpośrednio z paleniska przez szybę oraz wymuszony obieg powietrza ogrzewanego przez urządzenie, a następnie tłoczone jest za pośrednictwem cichego wentylatora do pomieszczenia. Mamy bezpośrednią kontrolę nad ilością wydmuchiwanego powietrza poprzez płynną regulację obrotów wentylatora. Urządzenia z tej serii współpracują z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu, aby utrzymać optymalny komfort cieplny. Czasowy regulator pracy powoduję automatyczne uruchamianie i wygaszenie urządzenia, dbając o maksymalną wygodę użytkownika. Zapewnia to jednocześnie ekonomię eksploatacji. Piece z dostępne są w mocach 6kW i 9kW. Pozwala to optymalnie dopasować moc pieca do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracować. Niezależnie od mocy nominalnej, urządzenie płynnie moduluje moc (czytaj więcej o urządzeniach z nadmuchem do jednego pomieszczenia TUTAJ).
 • Piece z dystrybucją gorącego powietrza (DGP) to rozwiązanie doskonale znane z rozwiązań kominkowych. Pozwala na szersze wykorzystanie naszych pieców. Montując kanały powietrzne do gotowych króćców przyłączeniowych możemy wysyłać ogrzane powietrze do sąsiednich pomieszczeń. Pozostałe walory, takie jak automatyczne uruchamianie, współpraca z czujnikiem temperatury oraz możliwość obsługi pilotem są wspólne dla wszystkich typów urządzeń. Piece z dystrybucją gorącego powietrza występują w mocach 9kW i 12kW (czytaj więcej/dowiedz się więcej o urządzeniach z dystrybucją gorącego powietrza TUTAJ)
 • Piece z płaszczem wodnym są rozwiązaniem zapewniającym ogrzewanie dla całego domu lub mieszkania wraz z możliwością przygotowania ciepłej wody sanitarnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu piec stanowi samodzielne centralne ogrzewanie, dając dodatkowo radość z obcowania z "żywym" płomieniem widocznym przez szybę. Co więcej, automatyczne uruchamianie urządzenia, programator czasowy oraz możliwość obsługi pilotem to atuty wszystkich typów urządzeń. Piece z płaszczem wodnym występują w mocach 12kW, 15kW i 20kW (czytaj więcej o urządzeniach z płaszczem wodnym TUTAJ)
 • Piece z zamkniętą komorą spalania to najefektywniejszy sposób na ogrzanie pomieszczeń w domu/mieszkaniu. Hermetycznie zamykane drzwiczki pieca gwarantują najbardziej ekonomiczną eksploatację urządzenia. Powietrze do spalania i do oczyszczania szyby doprowadzane jest przez dedykowany układ dolotowy z zewnątrz. Piece nie zabierają tlenu z powietrza, nie zużywają także wyprodukowanego ciepła, zwiększając efektywność ogrzewania. Tak skalibrowany przepływ powietrza gwarantuje najwyższą jakość spalania, podnosząc tym samym komfort wnętrza. Są w stanie ogrzać wnętrza o łącznej powierzchni od 70 do 137m2. Urządzenia dostępne o mocy: 6,9,12 kW (czytaj więcej o urządzeniach z zamkniętą komorą spalania TUTAJ)
 • Piecyki SLIM z dystrybucją gorącego powietrza (DGP) dają możliwość dystrybucji gorącego powietrza dzięki zastosowaniu dwóch niezależnie sterowanych, cichych wentylatorów nadmuchowych. Gwarantuje to poprawę wydajności i maksymalny komfort. Ze względu na niewielką głębokość urządzenia - jedynie 36 cm, piecyki typu SLIM są idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju przestrzeni - zarówno domowej, jak i biurowej. To propozycja dla najbardziej wymagających Klientów, którzy z pewnością docenią włoski styl. Dostępne są dwa warianty mocy urządzenia: 9 i 11 kW. Zróżnicowanie mocy pozwala wybrać najdogodniejszą, a zarazem ekologiczną opcję ogrzewania (czytaj więcej o piecykach SLIM z dystrybucją gorącego powietrza TUTAJ)
 • Ciche piecyki na pellet to ultra ciche piece z nadmuchem gorącego powietrza. Działają jako ogrzewacze pomieszczenia, w którym są zlokalizowane. Powietrze tłoczone jest za pośrednictwem niezwykle cichego wentylatora. Użytkownik ma bezpośrednią kontrolę nad ilością wydmuchiwanego powietrza poprzez płynną regulację obrotów wentylatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Piecyki dostępne są w mocach 6kW i 9kW, by dopasować moc do wielkości pomieszczenia, w którym urządzenie będzie pracować. Ciche piecyki posiadają dwa tryby pracy. Pierwszy - z włączonym wentylatorem nadmuchowym, drugi - z wyłączonym wentylatorem. W drugim wypadku następuje konwekcja naturalna, co gwarantuje ultra cichą pracę, a wentylator załączany jest automatycznie dopiero w momencie osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury wymiennika. W prosty i przyjemny sposób można zapewnić sobie przytulną atmosferę i ciepło domowego ogniska. Wszystko to w automatyczny, ekologiczny, bezpieczny sposób, nie zakłócając błogiej ciszy. (czytaj więcej o cichych urządzeniach na pellet TUTAJ)
 • Piecyki z nadmuchem do jednego pomieszczenia z górnym wylotem spalin to najnowocześniejsze rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzą Państwo przestrzeń w swoim domu. Wbudowany górny wylot spalin pozwala na oszczędność miejsca z tyłu urządzenia i zapewnia bardziej elegancki wygląd instalacji. Zwiększa to także swobodę montażu i dopasowania do wnętrza, dzięki czemu urządzenie doskonale wkomponuje się w pomieszczenie. Propozycja idealna dla osób, którym zależy na walorach estetycznych piecyka. Piece z nadmuchem gorącego powietrza działają jako ogrzewacze pomieszczenia, w którym są zlokalizowane. Gorące powietrze emitowane jest bezpośrednio z paleniska przez szybę oraz wymuszony obieg powietrza ogrzewanego przez urządzenie, które to powietrze tłoczone jest za pośrednictwem cichego wentylatora do pomieszczenia (tzw. wymuszona konwekcja). Piece dostępne są o mocy: 8 kW. (czytaj więcej o urządzeniach z nadmuchem do jednego pomieszczenia z górnym nadmuchem spalin TUTAJ)
 • Wkłady kominkowe na pellet są propozycją dla osób, które chcą czerpać z komfortu jakie oferuje spalanie pelletu, jednak same chcą kształtować bryłę, w której umieszczony jest wkład. Wkłady dostępne są w wersji powietrznej jak i wodnej. Posiadają wszystkie funkcje piecyków, takie jak automatyczne rozpalanie i wygaszanie, regulator czasowy czy automatyczną modulację mocy. Dodatkowo mają wbudowany większy zasobnik, pozwalający na wydłużenie autonomii pracy urządzenia (czytaj więcej o wkładach kominkowych na pellet TUTAJ)
OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Caminetti Montegrappa.


Zobacz na Instagramie