Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
 • Myślisz Kominek? A może piecyk na pelet?

  Montaż bez zbędnych operacji budowlanych i wykończeniowych. Oferujemy szeroki wybór kształtów i wykończeń obudów, począwszy od metalu, szkła, aż po ceramikę. Kominki Caminetti Montegrappa idealnie pasują do każdego wnętrza.
 • Caminetti Montegrappa - NOWOŚCI 2016

  Na 2016 rok przygotowaliśmy nowe modele i koncepcje piecyków i kominków Najbogatsza oferta w Polsce Modele z wymuszoną konwekcją, modele silent, modele slim, piecyki z DGP, z płaszczem wodnym, wkłady do zabudowy.
 • Piecyki na pellet

  włoskiego producenta Caminetti Montegrappa Czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji kominków oraz pieców opalanych drewnem zostało wykorzystane przy tworzeniu nowej linii produktów, które podbijają Europę. Praca naszych piecyków gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie rozwiązania spełniają rygorystyczne normy oraz zapewniają maksymalnie wygodne użytkowanie.
 • Pellet tańszy od drewna!

  Spalanie od 0,4kg na godzinę = nawet 26 GROSZY NA GODZINĘ* !!! Modulowana moc = dopasowanie mocy do zapotrzebowania Współpraca z czujnikiem temperatury = stała komfortowa temperatura w pomieszczeniu. Cicha praca, wygoda użytkowania, minimum obsługi
 • Wygodna alternatywa dla kominka

  Automatycznie rozpalany z podajnikiem pelletu. Ciesz się ciepłem i widokiem ognia przez wiele godzin bez kłopotliwego rozpalania i dokładania paliwa. Gwarantujemy czyste ściany wokół kominka.
 • Drewno i pellet to paliwo odnawialne

  Pellet drzewny znaczy: - czyste efektywne spalanie - emisja pyłu zawieszonego PM 10 na poziomie 20 mg/m3 - dużo ciepła mało popiołu - w pełni automatyczna praca urządzeń

Technologia

Piecyki wolnostojące i kominki na pelet to nowoczesne w pełni automatyczne urządzenia zastępujące tradycyjne rozwiązania opalane drewnem. Zastosowana technologia automatycznego rozpalania, podawania i spalania peletu czyni nasze urządzenia wyjątkowo przyjaznymi użytkownikowi. Piecyki na pelet dzięki zaawansowanemu sterowaniu, dają ciepło nie wymagając jedynie dostarczenia granulowanego paliwa i włączenia urządzenia. Po zasypaniu wbudowanego zasobnika peletem i uruchomieniu, zaczyna się pięknie palić. Pelet za pomocą podajnika ślimakowego dostarczany jest do paleniska, gdzie elektryczna zapalarka wznieca ogień. Proces spalania przebiega w sposób całkowicie kontrolowany przez system KCC. Jest to moduł kontrolujący proces spalania w oparciu o dane takie jak: początkowa i zadana do osiągnięcia temperatura pomieszczenia, jakość peletu, rodzaj instalacji, ciśnienie w komorze spalania, wysokość nad poziomem morza, czystość palnika i wymiennika.

Kontrola ta pozwala osiągnąć najlepsze możliwe parametry spalania i czystości spalin. Wysokowydajny turbinowy wentylator wydechu, którego sposób działania przypomina sprężarkę, odprowadza spaliny z urządzenia do komina, równocześnie wytwarzając podciśnienie w komorze spalania, w wyniku czego sterowany jest dopływ powietrza pierwotnego i wtórnego dostarczanego do komory spalania. W połączeniu z systemem Smart Power, który modulując moc i czas pracy urządzenia otrzymujemy system Automatic Power dbający o jak najlepsze parametry pracy urządzenia oraz jak najniższe spalanie. Owocuje to ponadto zmniejszeniem zabrudzenia szyby oraz samego wymiennika - pozwala to cieszyć się urządzeniem dającym ciepło i piękno ognia, a jednocześnie nie wymaga od użytkownika uciążliwej obsługi związanej z czyszczeniem szyby czy opróżnianiem popielnika, aż tak często jak w tradycyjnych kominkach.


Piecyki i kominki na pelet wyposażono w wygodny i łatwy w obsłudze programator pozwalający na wybór pracy urządzenia w trybie manualnym lub zgodnie harmonogramem pracy.


W trybie manualnym określamy jedynie temperaturę jaką kominek ma uzyskać i ją utrzymywać - to parametr, do którego urządzenie automatycznie dostosowuje proces spalania i czas pracy. Po osiągnięciu zadanej temperatury urządzenie wyłącza się, a gdy pomieszczenie schłodzi się znów się załączy.


W trybie Chrono - harmonogramu pracy możemy w zakresie tygodnia, określić dla każdego dnia przedziały czasowe z różnymi temperaturami w pomieszczeniach. Pozwala to na dużo efektywniejsze gospodarowanie paliwem, poprzez ograniczenie grzania w okresach kiedy nie ma nas w domu lub po prostu wolimy niższą temperaturę nocą, ale za to rano lubimy nagrzane pomieszczenia - to wszystko możemy ustawić dzięki funkcją sterownika


Jako opcjonalne usprawnienie wprowadziliśmy do naszej oferty pilota zdalnego sterowania, który wyposażono w czujnik temperatury, tak by podnieść komfort zarówno użytkowania, jak i termiczny - urządzenie mam możliwość odczytu temperatury w miejscu, w którym znajduje się pilot.


Ponadto podążając z duchem czasu i za potrzebami klientów oferujemy opcjonalny zestaw zdalnego sterowania GSM - którym możemy za pomocą sms'a sterować pracą urządzenia. Jest to idealne rozwiązanie na czas urlopu - czy to jadąc do domku w górach, nad jeziorem czy też wracając do domu możemy wysłać sms, urządzenie włączy się i po przyjeździe nie musimy już ciekać na ciepło, to ciepłe wnętrze będzie czekać na nas!

 

1. ZBIORNIK NA PELET
2. AUTOMATYCZNY PODAJNIK PELETU
3. WLOT POWIETRZA DO KOMORY SPALANIA
4. PALENISKO ŻELIWNE
5. WLOT POWIETRZA WTÓRNEGO
6. WYLOT SPALIN Z KOMORY SPALANIA
7. WENTYLATOR WYCIĄGOWY SPALIN
8. WENTYLATOR NADMUCHU GORĄCEGO POWIETRZA
9. WYMIENNIK CIEPŁA
10. WTÓRNY WYMIENNIK CIEPŁA DO POPRAWY WYDAJNOŚCI URZĄDZENIA
11. NADMUCH GORĄCEGO POWIETRZA
12. POJEMNIK NA POPIÓŁ Z WYMIENNIKA CIEPŁA
13. ELEKTRONICZNY MIKROPROCESOROWY MODUŁ STERUJĄCY PRACĄ URZĄDZENIA
14. PANEL KONTROLNY Z TERMOSTATEM
15. STOPKI DO POZIOMOWANIA URZĄDZENIA
16. ZEWNĘTRZNY CZUJNIK TEMPERATURY POWIETRZA W POMIESZCZENIU

 


Oprócz zaawansowanej technologii nasze piecyki i kominki charakteryzują się doskonałą jakością wykonania oraz trwałością, dzięki zastosowaniu komponentów najwyższej klasy.
Nasi inżynierowie skonstruowali korpus pieca z najwyższej klasy stali kotłowej o grubości 3mm, deflektor w urządzeniach serii LP, LX i LXE wykonano z żeliwa, a specjalna konstrukcja stalowego wymiennika umożliwia możliwie największy odzysk ciepła z komory spalania. Wymienniki w piecykach z płaszczem wodnym wykonano z stali kotłowej grubości 4mm. Palenisko w każdym naszym urządzeniu zostało wykonane z żeliwa w celu zwiększenia jego żywotności.


Elementy elektryczne i elektroniczne zostały dobrane w taki sposób, aby przy maksymalnej sprawności i wydajności zapewniały długotrwałe niezakłócone użytkowanie oraz najwyższy komfort użytkowania. Ponadto piecyki i kominki Caminetti Montegrappa są najcichszymi urządzeniami na pelet. Jeśli dołożymy do tego jakość wykonania obudów z unikalnej wykonywanej ręcznie ceramiki Majolica lub stalowych lakierowanych proszkowo w modnych kolorach, drzwi żeliwnych w niektórych modelach lub z wykończeniem szklanym z najwyższej jakości szyb kominkowych Schott-Robax otrzymujemy produkt, którego jakość wykonania i stylistyka stawiają go w europejskiej czołówce tego typu urządzeń. Dowodem tego są niewątpliwie liczne międzynarodowe certyfikaty jakości i spełnianych norm uzyskane przez urządzenia Caminetti Montegrappa.

OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Caminetti Montegrappa.