Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl
 • Alter Ego

  Idealna wizja ognia
  Kwintesencja stylu
  Design i technologia z najwyższej półki
  Nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza

 • Kominek? A może piecyk na pellet? Zdecydowanie TAK!

  Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twojego wnętrza. Nowoczesny design, włoski styl, najnowsze trendy. Szeroki wybór kształtów oraz kolorystyki, począwszy od metalu, szkła, aż po ceramikę. Urządzenia Caminetti Montegrappa idealnie wpasują się w każde wnętrze. Szybki i czysty montaż.

 • Caminetti Montegrappa
  NOWOŚCI I TRENDY 2018

  W 2018 roku prezentujemy nowe modele piecyków i kominków. Seria EVO
  to propozycja dla najbardziej wymagających. Zachwyca zarówno rozwiązaniami technologicznymi, jak i designem. Sprawdź najnowsze trendy, wybierz swój model i ciesz się ciepłem domowego ognia!

 • Drewno i pellet - ekologiczne paliwo odnawialne

  Czyste i efektywne spalanie, emisja pyłu zawieszonego PM 10 na poziomie
  20 mg/m3. Piecyki na pellet to rozwiązanie przyjazne dla otoczenia. Pełna automatyka urządzenia to gwarancja komfortu użytkowania. Nasze piecyki spełniają najbardziej rygorystyczne europejskie normy emisji spalin,
  w tym ECO DESIGN 2022.

 • Ponad 40 lat doświadczenia, najwyższa jakość, włoski design

  Piecyki Caminnetti Montegrappa - zaprojektowane zgodnie z włoskimi trendami, zachwycają piękną wizją ognia. Najlepsza jakość materiałów oraz wieloletnie doświadczenie w branży dają gwarancję wysokiej klasy produktu przyjaznego użytkownikowi i środowisku.

 • Pellet tańszy od drewna!

  Wysoka sprawność (powyżej 90%) gwarantuje niską cenę ogrzewania. Spalanie już od 0,5 kg na godzinę, czyli jedyne 45 GROSZY za godzinę użytkowania piecyka! Modulowana moc, wygoda, cicha praca, komfort temperatury
  w pomieszczeniu. Już teraz ciesz się ciepłem i wizją ognia.

 • Wygodna, stylowa alternatywa dla kominka

  Ciesz się ciepłem i widokiem ognia przez wiele godzin. Automatycznie rozpalany piecyk z podajnikiem pelletu. Czysto i bezproblemowo, bez konieczności dokładania paliwa. Zapewnij sobie czyste ściany, przytulną atmosferę i ciepło domowego ogniska już teraz!

Technologia

Piecyki wolnostojące i kominki na pelet to nowoczesne, w pełni automatyczne urządzenia,
które zastępują tradycyjne rozwiązania opalane drewnem. To eko rozwiązania, spełniające rygorystyczne normy, dodatkowo będąc przyjaznymi użytkownikom.

Zastosowana technologia automatycznego rozpalania, podawania i spalania peletu, czyni nasze piecyki wyjątkowo przyjaznymi użytkownikowi. Wystarczy dostarczyć granulowanego paliwa - po zasypaniu wbudowanego zasobnika peletem i uruchomieniu, zaczyna się pięknie palić. Pelet za pomocą podajnika ślimakowego dostarczany jest do paleniska, gdzie elektryczna zapalarka wznieca ogień. Proces spalania przebiega w sposób całkowicie kontrolowany przez system KCC. Jest to moduł kontrolujący proces spalania w oparciu o dane takie jak: początkowa i zadana do osiągnięcia temperatura pomieszczenia, jakość peletu, rodzaj instalacji, ciśnienie w komorze spalania, wysokość nad poziomem morza, czystość palnika
i wymiennika. Kontrola ta pozwala osiągnąć najlepsze możliwe parametry spalania i czystości spalin. Wysokowydajny turbinowy wentylator wydechu, którego sposób działania przypomina sprężarkę, odprowadza spaliny z urządzenia do komina, równocześnie wytwarzając podciśnienie w komorze spalania. W wyniku tego sterowany jest dopływ powietrza pierwotnego i wtórnego dostarczanego do komory spalania. W połączeniu z systemem Smart Power, który moduluje moc i czas pracy urządzenia, otrzymujemy system Automatic Power, który dba o jak najlepsze parametry pracy urządzenia oraz jak najniższe spalanie. Owocuje to ponadto zmniejszeniem zabrudzenia szyby oraz samego wymiennika. Pozwala cieszyć się urządzeniem dającym ciepło i piękno ognia, a jednocześnie nie wymaga od użytkownika uciążliwej obsługi związanej z czyszczeniem szyby czy opróżnianiem popielnika, aż tak często, jak w tradycyjnych kominkach.

Piecyki i kominki na pellet wyposażono w wygodny i łatwy w obsłudze programator pozwalający na wybór pracy urządzenia w trybie manualnym lub zgodnie z harmonogramem pracy.
W trybie manualnym określamy jedynie temperaturę, jaką piecyk ma uzyskać i utrzymywać - to parametr, do którego urządzenie automatycznie dostosowuje proces spalania i czas pracy. Po osiągnięciu zadanej temperatury urządzenie wyłącza się, a gdy temperatura spadnie - ponownie się włączy.

W trybie Chrono - harmonogramu pracy - możemy określić dla każdego dnia w zakresie tygodnia przedziały czasowe z różnymi temperaturami w pomieszczeniach. Pozwala to na dużo efektywniejsze gospodarowanie paliwem. Ograniczamy grzanie w okresach, kiedy nie ma nas w domu lub gdy wolimy niższą temperaturę nocą. Możemy ustawić wznowienie pracy na rano, kiedy to chcemy budzić się w ciepłym pomieszczeniu. Wszystko to możemy ustawić dzięki funkcjom sterownika.

Jako opcjonalne usprawnienie wprowadziliśmy do naszej oferty pilota zdalnego sterowania, który wyposażono w czujnik temperatury. Urządzenie ma możliwość odczytu temperatury w miejscu, w którym znajduje się pilot. Nie tylko jest udogodnieniem dla użytkownika, ale poprawia też komfort termiczny.
Odpowiadając na potrzeby klientów, oferujemy opcjonalny zestaw zdalnego sterowania GSM. Umożliwia nam on sterowanie pracą urządzenia za pomocą smsa. To idealne rozwiązanie na czas urlopu lub do domku letniskowego. To proste - gdy chcemy mieć zagrzane pomieszczenie - wysyłamy sms, urządzenie włączy się i po przyjeździe nie musimy już czekać na ciepło, to ciepłe wnętrze będzie czekać na nas! Jedynym warunkiem do takiego działania jest dostęp do prądu i odpowiednia ilość paliwa.

Oprócz zaawansowanej technologii nasze piecyki i kominki charakteryzują się doskonałą jakością wykonania oraz trwałością, dzięki zastosowaniu komponentów najwyższej klasy. Elementy elektryczne i elektroniczne zostały dobrane w taki sposób, aby przy maksymalnej sprawności i wydajności, zapewniały długotrwałe i niezakłócone działanie oraz komfort użytkowania. Wysoka jakość wykonania, włoski design i cicha praca to niewątpliwe atuty urządzeń Caminetti. Obudowy stworzone są z ręcznie robionej ceramiki Majolica lub stali lakierowanej proszkowo. Drzwi piecyków są żeliwne lub z wykończeniem szklanym z najwyższej jakości szyb kominkowych Schott-Robax. Zarówno elementy, z jakich wykonane są urządzenia, jak i ich nowoczesna stylistyka, pozwalają piecykom Caminetti zajmować miejsce w europejskiej czołówce tego typu urządzeń. Potwierdzają to liczne międzynarodowe certyfikaty jakości i spełnianych norm uzyskane przez urządzenia Caminetti Montegrappa.

 

1. ZBIORNIK NA PELET
2. AUTOMATYCZNY PODAJNIK PELETU
3. WLOT POWIETRZA DO KOMORY SPALANIA
4. PALENISKO ŻELIWNE
5. WLOT POWIETRZA WTÓRNEGO
6. WYLOT SPALIN Z KOMORY SPALANIA
7. WENTYLATOR WYCIĄGOWY SPALIN
8. WENTYLATOR NADMUCHU GORĄCEGO POWIETRZA
9. WYMIENNIK CIEPŁA
10. WTÓRNY WYMIENNIK CIEPŁA DO POPRAWY WYDAJNOŚCI URZĄDZENIA
11. NADMUCH GORĄCEGO POWIETRZA
12. POJEMNIK NA POPIÓŁ Z WYMIENNIKA CIEPŁA
13. ELEKTRONICZNY MIKROPROCESOROWY MODUŁ STERUJĄCY PRACĄ URZĄDZENIA
14. PANEL KONTROLNY Z TERMOSTATEM
15. STOPKI DO POZIOMOWANIA URZĄDZENIA
16. ZEWNĘTRZNY CZUJNIK TEMPERATURY POWIETRZA W POMIESZCZENIU

 

 

 

OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Caminetti Montegrappa.


Zobacz na Instagramie