Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl
Dostępne wersje kolorystyczne

LEAN AS - elegancki w nowoczesnym stylu,
piecyk z nadmuchem do jednego pomieszczenia (możliwy dodatkowy system dystrybucji gorącego powietrza)

Lean AS to piecyk na pelet z nadmuchem do jednego pomieszczenia zaprojektowany
w nowoczesnym, włoskim stylu.

Lean to stylowa obudowa wykonana z włoskiej majoliki. Klasyczny kształt
w połączeniu z elegancją ceramicznych paneli to wspaniałe rozwiązanie dla każdego typu wnętrza. Duże drzwiczki, wkomponowane niesymetrycznie w obudowę, podkreślają nowoczesny włoski design. Zrobione są ze szkła malowanego na czarno lub lustrzanego. Wybór rodzaju drzwiczek, jak i wariantu kolorystycznego ceramiki, należy do Państwa.
Oto dostępne możliwości: biały błyszczący, błyszczący burgund, szary gołębi. Piec Lean AS pochodzi z innowacyjnej kolekcji pieców o zmniejszonej głębokości do 27cm. Ta nowa technologia pozwala na zamontowanie urządzenia w dowolnym wnętrzu - nie tylko w salonie, jadalni, łazience czy sypialni, ale również znakomicie wkomponuje się w przestrzeń holu, korytarza czy biura. Niewielkie wymagania kominowe sprawiają, że piece doskonale nadają się do komfortowego ogrzewania wolno stojących pawilonów handlowych i usługowych.

Seria AS Evo dostępna jest w dwóch wariantach mocy 9 kW. Wersję 9 kW można dodatkowo wyposażyć w system dystrybucji gorącego powietrza. Dostępne są wersje
w obudowach symetrycznych i asymetrycznych. Możliwych jest takżet kilka sposobów montażu pieca. Są to między innymi postument podwyższający w formie nogi czy uchwyt do powieszenia na ścianie. AS Evo można również doposażyć w pilot zdalnego sterowania lub moduł GSM.


 

 

 

 

Ciepło jest dostarczane do wnętrza nie tylko przez szybę i obudowę jak ma to miejsce
w tradycyjnych kominkach, ale dzięki wymuszonej konwekcji, jest wydmuchiwane z piecyka
do pomieszczenia. Takie rozwiązanie podnosi komfort termiczny.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, urządzenia Caminetti Montegrappa są wyjątkowo ciche, bardzo wygodne w użytkowaniu, a wspaniałe włoskie wzornictwo w połączeniu z magią żywego ognia sprawia, że stanowią one ozdobę każdego wnętrza.

Piecyki wolno stojące na pelet z wymuszoną konwekcją to bardzo popularne rozwiązanie
w Europie. Pełna automatyka działania naszych piecyków ogranicza obsługę ze strony użytkownika do minimum. Jedyne o czym musimy pamiętać to napełnienie wbudowanego zasobnika peletem, reszta dzieje się sama - rozpalanie, podawanie paliwa, wygaszanie
i ponowne rozpalanie, gdy temperatura spadnie w pomieszczeniu.

Nawet czyszczenie przestaje być żmudnym, czasochłonnym procesem - wystarczy usunąć odrobinę popiołu i przetrzeć suchym papierowym ręcznikiem szybę, która dzięki niskiej zawartości wilgoci w pelecie, nie brudzi się tak mocno, jak w tradycyjnych kominkach opalanych drewnem.

Każde z naszych urządzeń jest wyposażone w system KCC - automatycznej kontroli spalania, który moduluje moc urządzenia, kontrolując proces spalania, zwiększa lub zmniejsza
w zależności od potrzeb ilość peletu i powietrza dostarczanego do paleniska. Dzięki temu ogrzewanie staje się zarówno bardziej ekonomiczne, jak i przyjazne środowisku.

1. ZBIORNIK NA PELET
2. AUTOMATYCZNY PODAJNIK PELETU
3. WLOT POWIETRZA DO KOMORY SPALANIA
4. PALENISKO ŻELIWNE
5. WLOT POWIETRZA WTÓRNEGO
6. WYLOT SPALIN Z KOMORY SPALANIA
7. WENTYLATOR WYCIĄGOWY SPALIN
8. WENTYLATOR NADMUCHU GORĄCEGO POWIETRZA
9. WYMIENNIK CIEPŁA
10. WTÓRNY WYMIENNIK CIEPŁA DO POPRAWY WYDAJNOŚCI URZĄDZENIA
11. NADMUCH GORĄCEGO POWIETRZA
12. POJEMNIK NA POPIÓŁ Z WYMIENNIKA CIEPŁA
13. ELEKTRONICZNY MIKROPROCESOROWY MODUŁ STERUJĄCY PRACĄ URZĄDZENIA
14. PANEL KONTROLNY Z TERMOSTATEM
15. STOPKI DO POZIOMOWANIA URZĄDZENIA
16. ZEWNĘTRZNY CZUJNIK TEMPERATURY POWIETRZA W POMIESZCZENIU

 

 

 

Dodatkowo, dla pełnej automatyzacji procesu grzewczego, urządzenie zostało wyposażone
w najwyższej jakości, bardzo wydajny wentylator wyciągowy spalin, czujnik ciągu kominowego oraz czujnik temperatury podłączony do elektronicznego sterownika. Ta nowoczesna technologia pozwala również na tryb pracy urządzenia w zadanym przez użytkownika harmonogramie czasu pracy, w rożnych zakresach mocy. Dzięki takim rozwiązaniom piecyki Caminetti Montegrappa uzyskują sprawność nawet 91%. Ponadto modulacja mocy pozwala
na uzyskanie rewelacyjnych wyników ekonomicznych - w trybie pracy z najniższą mocą urządzenie spala paliwo za ok. 45 groszy na godzinę!

Piecyki na pelet mogą bezpiecznie ogrzewać pomieszczenia nawet pod naszą nieobecność
i to przez długie godziny. Wbudowany w urządzenie zasobnik pozwala na autonomiczną pracę nawet do 30 godzin!

Lean AS EVO 9 kW (czarne drzwiczki) - cena 12 465,93 zł brutto

Lean AS EVO 9 kW (drzwiczki lustrzane) - cena 12 685,40 zł brutto

Galeria

Zobacz na Instagramie