Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl

ALPINA LH - stylowy piec na drewno, włoska klasa z ceramicznymi elementami

Elegancka obudowa, o charakterystycznym zaokrąglonym kształcie wykonana częściowo z wysokiej jakości lakierowanej stali oraz włoskiej ceramiki. Na bocznych ścianach zrobionych z Majoliki wytłoczono zdobienia w kształcie liści winogron, które są odwołaniem do miejsca pochodzenia piecyków. Żeliwne, czarne drzwi stanowią frontową część urządzenia. Do wyboru pozostaje kolor elementów ceramicznych: błyszcząca biel, kremowy, błyszczący burgund.

Piecyki LH czyli piecyki na drewno z naturalną konwekcją

Nowa seria piecyków na drewno, wyposażonych w wyłożoną wermikulitem komorę spalania, jest dostępna w 3 wersjach mocy grzewczej - 9 oraz 12 kW. Urządzenia są wyposażone w trójstopniową regulację dopływu powietrza do komory spalania, umożliwiającą użytkownikowi wybór trybu pracy w zależności od oczekiwanego czasu palenia. 

Dostępne tryby pracy:

- rozpalanie

- moc nominalna

- tryb powolnego spalania

Dla przykładu tryb powolnego spalania pozwala na wydłużenie czasu między kolejnymi załadunkami nawet do 4 godzin przy porcji 3,5kg suchego drewna.

Piecyki mają możliwość górnego lub tylnego odprowadzenia spalin rurą 150mm.
Urządzenia emitują ciepło na zasadzie promieniowania oraz poprzez system naturalnej konwekcji, którą umożliwia odpowiednia konstrukcja piecyka, pozwalająca na efektywny odbiór ciepła przez powietrze przepływające wewnątrz obudowy i wydostające się przez kratkę do pomieszczenia. Dodatkowo piecyki na drewno mogą być wyposażone w akcesoryjne zestawy do wymuszenia konwekcji lub do dystrybucji gorącego powietrza.


Dodatkowo można doposażyć piecyk w zestaw przyłączeniowy do czerpni pozwalający na doprowadzenie powietrza do komory spalania z zewnątrz.

 

Alpina LH 9 kW - cena 8 503,88 zł brutto

Alpina LH 12 kW - cena 8 628,33 zł brutto

Galeria

Zobacz na Instagramie