Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl
Dostępne wersje kolorystyczne

Podobne produkty

Wkład kominkowy na pellet - Atomo

Atomo

Seria wkładów kominkowych atomo została zaprojektowana nie tylko aby zastąpić przestarzałe i nieekonomiczne tradycyjne wkłady kominkowe opalane drewnem ale również jako zupełnie nowe innowacyjne rozwiązanie pozwalające w sposób piękny, wygodny i efektowny ogrzać wnętrze. Z tego powodu zaprojektowano dwie ramki minimal - koloru czarnego oraz golden - wykonaną z pięknego złotego piaskowca.

Atomo można zamontować w miejscu po dotychczasowym wkładzie tradycyjnym. 

Dzięki szerokości 65, 75 i 85cm uzyskujemy możliwość montażu w niemal każdym otworze po istniejącym palenisku. Otwór montażowy powinien mieć minimalną głębokość 510mm, ponadto konstrukcja urządzenia umożliwia jego wysunięcie na 150mm i zamontowanie go w tej pozycji. Zbiornik na pelet może być napełniany w standardowy sposób poprzez wysunięcie na wbudowanych prowadnicach wyłączonego wkładu lub przy użyciu opcjonalnego zestawu drzwiczek zasypowych połączonych rurą zsypową z urządzeniem.

Atomo wyposażono w wentylator o wydajności 450m³/h który wymusza cyrkulację gorącego powietrza w pomieszczeniu. do serii atomo dostępnych jest kilka akcesoriów czyniących je jeszcze bardziej atrakcyjnymi i wszechstronnymi. Dostępne są ramka rozszerzająca obudowę, stojak pozwalający zmieniać wysokość montażu między 450mm a 700mm, zestaw zasypowy w formie kasety montowanej nad wkładem o wysokości 70mm lub zestaw zasypowy z drzwiczkami i rurą doprowadzającą pelet do urządzenia do montażu w obudowie oraz zestaw do dystrybucji gorącego powietrza.

Automatic Power System

Automatic Power System to system, który automatycznie moduluje moc cieplną urządzenia na pelet, dostosowując ją do rzeczywistego zapotrzebowania w celu osiągnięcia żądanej temperatury w możliwie najkrótszym i utrzymania jej w jak najdłuższym czasie, w każdych warunkach, unikając jednocześnie nie efektu przegrzewania pomieszczeń. System wyposażono w zestaw kontroli spalania (kcc), który uwzględniając temperaturę początkową, temperaturę zadaną i czas potrzebny do jej osiągnięcia, optymalizuje proces spalania w celu zmniejszenia zużycia peletu.
System dostosowuje pracę urządzenia zależnie od rodzaju peletu, rodzaju instalacji, wysokości nad poziomem morza, czystości palnika i wymiennika, zapewniając tym samym efektywniejsze spalanie, co ogranicza zużycie peletu i częstotliwość czyszczenia urządzenia.

 

 

ATOMO 9 kW 65cm - cena 10 290,67 zł brutto
ATOMO 9 kW 75cm - cena 10 538,64 zł brutto
ATOMO 9 kW 85cm - cena 10 786,61 zł brutto

Galeria

Zobacz na Instagramie