Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl

Alter Ego 

Piękno w najczyszej formie

ALTER EGO rewolucja w świecie pieców peletowych

Unikalny i innowacyjny projekt

Do dziś piece na pelet zostały zaprojektowane ze zbiornikiem, umieszczonym wewnątrz obudowy, najczęściej z tyłu urządzenia. To rozwiązanie techniczne, stało się zarówno estetycznym (stylistycznym), jak i projektowym ograniczeniem: piecyki na pelet zawsze mają te same kształty i bardzo podobną konstrukcję. Projekt, który jest zawsze taki sam i bez możliwości większych zmian, owocował jedynie powolną ewolucja stylistyczna piecyków. Dzięki technologii Plug-In estetyka nie jest już ograniczona konstrukcyjnie - design staje się urzekający i niezrównany, swobodnie wyraża się we wszystkich swoich formach, w całym swoim pięknie. Plug-In to rewolucyjna koncepcja piecyka na pelet, opatentowanego systemu, która wyznacza nowy kierunek: wysoka wydajność energetyczna łącząca awangardowy design. System Plug-In został objęty patentem europejskim nr 16738687.9, pozwala na przeniesienie całej automatyki i zbiornika na pelet do tylnej części pieca, ukrytej za "ścianką" stanowiącą tło dla dużej komory spalania. W ten sposób kładzie się nacisk na design, który po raz pierwszy może współgrać z różnymi kształtami i stylami. Podzielony system, serce patentu Plug-In, składa się z dwóch połączonych ze sobą jednostek: przedniej, okrągłej i harmonijnej, oraz drugiej składającej się z innowacyjnej, sprytnie ukrytej, tylnej komory technicznej. Nigdy wcześniej technologia i konstrukcja urządzeń, nie pozwalała na tak nowatorskie i skoncentrowane na stylistyce i pięknej ekspozycji płomienia rozwiązania. Alter Ego to kwintesencja piękna i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych
Piękno jest wieczne: dlatego komora spalania Alter Ego została zaprojektowana i wykonana z żeliwa, materiału, który bardziej niż jakikolwiek inny jest odporny na próbę czasu i ciepła i gwarantuje wysoką wydajność oraz doskonałe przewodnictwo cieplne. Płomień zamknięty jest w komorze za dużą giętą w półkole szybą, dającą możliwość oglądania wizji ognia w zakresie 180 stopni. Jest to wyjątkowa oprawa dla płomienia, dzięki której mamy wyjątkowe wrażenie bliskości ognia.

Technika służąca estetyce

8 kW czystej energii, która dzięki doskonałej wentylacji wymiennika oraz promieniowaniu termicznemu pozwala na równomierne i stałe rozprowadzanie ciepła. Zbiornik o wadze 20 kg zapewnia długotrwałą autonomię nawet do 28 godzin ciągłej pracy. Podwójny system zamykania zapewnia większe bezpieczeństwo. Łatwy w użyciu, Alter Ego jest wyposażony w podświetlany ekran dotykowy. Istnieje możliwość sterowania modułem Wifi lub podpięcia do termostatu zewnętrznego.

Dzięki technologi Alter Ego Plug-In cała automatyka została ukryta za ścianką stanowiącą tło dla paleniska i oferującą możliwość dopasowania tła do każdego wnętrza. Można ją pomalować na dowolny kolor lub wykończyć w jakikolwiek inny sposób. Takich możliwości aranżacji wnętrza nigdy to tej pory nie oferował żaden piecyk. Od teraz jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

 

 

Galeria

Zobacz na Instagramie