Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Caminetti Montegrappa.


Seria AX

Piecyki o mocy 9 lub 11kW z dystrybucją gorącego powietrza i zamkniętą komorą spalania.

Piecyki na pellet serii AX dają możliwość dystrybucji gorącego powietrza dzięki zastosowaniu dwóch niezależnie sterowanych, cichych wentylatorów nadmuchowych co gwarantuje poprawę osiągów i maksymalny komfort.

Dzięki zamkniętej komorze spalania powietrze do spalania pobierane jest w 100% z zewnątrz. Daje to wyjątkowy komfort - piecyk nie zabiera nam tlenu potrzebnego do oddychania, a dodatkowo nie pobiera ogrzanego powietrza z pomieszczenia i nie spala go, co niewątpliwie stanowi o jego większej efektywności.

Zamknięta komora spalania to powód, dla którego seria AX obok serii LXE jest idealnym rozwiązaniem do domów z wentylacją mechaniczną i rekuperacją. Coraz częściej pojawia się ona w domach energooszczędnych i pasywnych. Są to zatem piecyki, które wychodzą na przeciw najnowszym trendom i technologiom w branży.

UWAGA! Tylko piecyki serii LXE posiadają certyfikat zamkniętej komory spalania i są dedykowane do domów z wentylacją mechaniczną i rekuperacją. Seria AX nie posiada czujników otwarcia drzwi paleniska i komory zbiornika pelletu - dlatego nie jest certyfikowana jako produkt z hermetyczną komorą spalania.

Sterownik piecyka jest wyposażony w ekran dotykowy i oferuje możliwość tygodniowego harmonogramu czasu pracy - można ułożyć własny program w oparciu o nastawy trzech temperatur - ekonomicznej / normalnej / komfortowej w trybie 24h/7dni.

Dodatkowo można zarządzać piecykiem dzięki aplikacji na smartfony za pomocą systemu THOMBOX który możne również stanowić sterowanie dla inteligentnego domu.

Możliwość górnego lub tylnego lub bocznego wyprowadzenia spalin daje bardzo duże możliwości montażowe i czyni serię AX wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem do ogrzewania kilku pomieszczeń.

Seria AX podobnie jak wszystkie piecyki Caminetti Montegrappa wyposażona jest w dwa systemy maksymalizujące wydajność i minimalizujące koszty eksploatacji: Automatic Power System (system dopasowujący moc urządzenia do potrzeb użytkownika) i KCC (system kontroli procesu spalania).

 


Piecyki Slim z DGP