Skorzystaj z porady specjalisty +48 600 373 809
+48 502 304 176
 • Myślisz Kominek? A może piecyk na pelet?

  Montaż bez zbędnych operacji budowlanych i wykończeniowych. Oferujemy szeroki wybór kształtów i wykończeń obudów, począwszy od metalu, szkła, aż po ceramikę. Kominki Caminetti Montegrappa idealnie pasują do każdego wnętrza.
 • Caminetti Montegrappa - NOWOŚCI 2016

  Na 2016 rok przygotowaliśmy nowe modele i koncepcje piecyków i kominków Najbogatsza oferta w Polsce Modele z wymuszoną konwekcją, modele silent, modele slim, piecyki z DGP, z płaszczem wodnym, wkłady do zabudowy.
 • Piecyki na pellet

  włoskiego producenta Caminetti Montegrappa Czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji kominków oraz pieców opalanych drewnem zostało wykorzystane przy tworzeniu nowej linii produktów, które podbijają Europę. Praca naszych piecyków gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie rozwiązania spełniają rygorystyczne normy oraz zapewniają maksymalnie wygodne użytkowanie.
 • Pellet tańszy od drewna!

  Spalanie od 0,4kg na godzinę = nawet 26 GROSZY NA GODZINĘ* !!! Modulowana moc = dopasowanie mocy do zapotrzebowania Współpraca z czujnikiem temperatury = stała komfortowa temperatura w pomieszczeniu. Cicha praca, wygoda użytkowania, minimum obsługi
 • Wygodna alternatywa dla kominka

  Automatycznie rozpalany z podajnikiem pelletu. Ciesz się ciepłem i widokiem ognia przez wiele godzin bez kłopotliwego rozpalania i dokładania paliwa. Gwarantujemy czyste ściany wokół kominka.
 • Drewno i pellet to paliwo odnawialne

  Pellet drzewny znaczy: - czyste efektywne spalanie - emisja pyłu zawieszonego PM 10 na poziomie 20 mg/m3 - dużo ciepła mało popiołu - w pełni automatyczna praca urządzeń
 • probny slajd

  patrzymy czy się rozjedzie

Piecyki na pellet - Czy zastąpią tradycyjne kominki na drewno?

Z każdym rokiem urządzenia peletowecoraz śmielej wkraczają na rynek urządzeńkominkowych. W czasach dynamicznegopostępu i dostępu technologii nawet prozaicznaczynność, jaką jest spalanie drewnado celów grzewczych i estetycznych, ulegaprzemianom.

Piecyk na pellet - SKIN A EVO

Walka toczy się o każdyprocent sprawności oraz - a może przedewszystkim - o komfort użytkowania.Rosnące ceny drewna opałowego,brak przestrzeni na jego składowanie, niemówiąc już o jego sezonowaniu sprawia,że klienci w miejsce tradycyjnego kominkacoraz chętniej wybierają automatyczneurządzenia peletowe.

echy, jakimi sięcharakteryzują, a z którymi tradycyjnepaleniska nie są w stanie konkurować, to:automatyczne rozpalanie; automatycznepodawanie paliwa; kontrolowana temperaturaw pomieszczeniu; sprawność 90%;wyjątkowo czyste spaliny; małe wymaganiakominowe; niewielka ilość popiołu.Czterdziestoletnie doświadczeniew produkcji kominków oraz pieców opalanychdrewnem zostało wykorzystane przytworzeniu nowej linii produktów, któreobecnie podbijają Europę.

 

Caminetti Montegrappa jest włoskimproducentem wolno stojących piecykówi kominków na pellet. Nasze piecykigwarantują wyjątkowy komfort i łatwośćobsługi, a ich unikalny włoski designpozwoli nadać pięknego ciepła każdemuwnętrzu. Jednocześnie nowoczesnazaawansowana technologia i wysokajakość materiałów gwarantują najwyższebezpieczeństwo i kulturę pracy urządzeńdostępnych w czterech wariantach.Piece z wymuszoną konwekcją działająjako ogrzewacz pomieszczenia, w którymjest zlokalizowany.

 

Gorące powietrze emitowanejest bezpośrednio z paleniska przezszybę oraz wymuszony obieg powietrzaogrzewanego, tzw. wymuszoną konwekcję.Mamy bezpośrednią kontrolę nad ilościąwydmuchiwanego powietrza przez płynnąregulację obrotów wentylatora. Dostępnew mocach 6 i 9 kW, aby optymalnie dopasowaćmoc do wielkości pomieszczenia,w którym będzie pracować.Piece z dystrybucją gorącego powietrza(DGP) to rozwiązanie doskonale znanez rozwiązań kominkowych, pozwalającena szersze wykorzystanie naszych pieców.Montując kanały powietrzne do gotowychkróćców przyłączeniowych, możemywysyłać ogrzane powietrze do sąsiednichpomieszczeń.

Caminetti Montegrappa - logo

Pozostałe walory, takie jakautomatyczne uruchamianie, współpracaz czujnikiem temperatury oraz możliwośćobsługi pilotem, są wspólne dla wszystkichtypów urządzeń. Występują w mocach9 i 12 kW.Piece z płaszczem wodnym są rozwiązaniemzapewniającym ogrzewanie dlacałego domu lub mieszkania wraz z ciepłąwodą sanitarną. Dzięki takiemu rozwiązaniunasz piękny piec stanowi samodzielnecentralne ogrzewanie, pozostawiając namradość z obcowania z „żywym" płomieniemwidocznym przez szybę. Dostępnemoce urządzeń: 12, 15 i 20 kW.

 

Wkłady kominkowe na pellet są propozycjądla osób, które chcą czerpać z komfortu,jakie oferuje spalanie pelletu, jednaksame chcą kształtować bryłę, w którejumieszczony jest wkład. Wkłady dostępnesą w wersji powietrznej, jak i wodnej.Posiadają wszystkie funkcje piecyków.Wszystkie urządzenia CaminettiMontegrappa współpracują z czujnikiemtemperatury w pomieszczeniu, aby utrzymaćoptymalny komfort ciepła. Czasowyregulator pracy powoduje automatyczneuruchamianie i wygaszanie urządzenia,dbając o maksymalną wygodę użytkownikaoraz zapewniając jednocześnie ekonomięeksploatacji. Niezależnie od mocy nominalnejurządzenie płynnie moduluje moc.Szeroką gamę produktów CaminettiMontegrappa, ich unikalny designi kolorystykę można zobaczyć na stronieinternetowej: www.piecykinapelet.pl.

OFICJALNY DYSTRYBUTOR

logotyp inteligentne-ogrzewanie
Z dumą informujemy, iż firma INTELIGENTNE OGRZEWANIE jest w Polsce wyłącznym importerem Piecyków Caminetti Montegrappa.